۱۴۰۰/۷

شانزدهمین دوره کالج پارت- آچار فرانسه

در دنیایی که مفاهیم نوظهور مانند اینترنت اشیا، هوش‌مصنوعی، پردازش‌های موازی، خودروهای هوشمند، ربات‌های انسان‌نما و ... جولان می‌دهد، آشنایی با مغز متفکر پیش‌ران این تکنولوژی‌ها برای مهندسین کامپیوتر امری حیاتی است. این مغز متفکر می‌تواند سرورهای پردازشی، سوپرکامپیوترهای پردازش گرافیکی و یا تجهیزات خاص منظوره باشد.


آشنایی با تجهیزات سخت‌افزاری سرور‌ها اعم از مادربرد، پردازنده، رم، هارد، کارت گرافیک ، کارت شبکه و ...، برای راه‌اندازی یک زیرساخت پردازشی بسیار راهگشا می‌باشد. در این دوره شما با تمامی قطعات سخت‌افزاری و عملکرد آن‌ها در سرورهای پردازشی و گرافیکی به صورت تخصصی آشنا می‌شوید. اینکه شما بعنوان یک متخصص بتوانید با تجهیزات سخت‌افزاری سرور شرکت‌های غول فناوری اطلاعات دنیا مانند HP و Supermicro و Nvidia کار کرده و به پیکربندی آنها مسلط باشید جزو الزمات یک متخصص سخت‌افزار می‌باشد.


شانزدهمین دوره تخصصی کالج همیشه رایگان پارت، کمپ دو روزه آموزش سخت‌افزار سرور تحت عنوان "آچار فرانسه" به همین منظور طراحی شده و در روزهای 22 و 23 مهرماه برگزار خواهد گردید مجموعه‌ای از مباحث مرتبط با سخت‌افزار سرورها در این دوره تخصصی و کاربردی رایگان قرار داده شده است تا پس از گذراندن آن به یک متخصص قوی در زمینه سخت افزار تبدیل شوید.


پیش‌نیازهای این دوره:

  • آشنایی با سخت‌افزار کامپیوتر‌های شخصی
  • آشنایی با مفاهیم شبکه در سطح Network+

چی قراره یاد بگیریم:

مفاهیم اولیه و تکنولوژی سرورهای پردازشی و گرافیکی

معرفی اجزا و قطعات داخلی سرور

  • Cooling, Power, Drive Arrays, I/O System Broad, Storages, Chipset, CPU(Intel, AMD), Memory
  • بررسی تکنولوژی عملکرد قطعات داخلی سرور
  • معرفی انواع Raid و استفاده عملی از این نرم‌افزار Array Configuration Utility(ACU)

معرفی و بررسی سرور‌ها

  • سرورهای پردازشی HP
  • سوپرکامپیوترهای پردازش گرافیکی Supermicro

نصب و پیکربندی اولیه سخت‌افزار

باز و بسته نمودن و تعویض قطعات

پیکربندی با استفاده از ILO و IPMI

سرویس و عیب‌یابی